Praca. Jak znaleźć pracę. > biznes > Dobry kredyt na samochód – cechy charakterystyczne

Dobry kredyt na samochód – cechy charakterystyczne

Opublikowane January 9, 2018


W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu jest czymś zupełnie oczywistym i normalnym. Nie każdego jednak stać na sfinansowanie zakupu auta z własnej kieszeni, dlatego też sięga po kredyt samochodowy. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż obecnie ofert w tym zakresie jest bardzo wiele, wybranie tej najlepszej wcale nie jest proste.

Warto więc mieć na uwadze kilka rzeczy, dzięki którym podjęcie decyzji staje się łatwiejsze. Wszyscy w pierwszej kolejności patrzą zawsze na rzeczywiste oprocentowanie kredytów, więc i te samochodowe nie są wyjątkiem. Nie powinno być ono wyższe aniżeli 17 procent w skali roku. W przeciwnym wypadku równie dobrze można pomyśleć o kredycie gotówkowym lub karcie kredytowej – nie dość, że koszty będą zbliżone, to nie będzie trzeba dokonywać przewłaszczenia pojazdu w ramach zabezpieczenia zobowiązania. Mało kto zwraca dzisiaj jeszcze uwagę na takie rozwiązanie jak leasing konsumencki . Wszystkie kredyty samochodowe są zabezpieczane przez banki na różne sposoby, jednakże przy tych najlepszych nie ma konieczności ustanawiania zastawu rejestrowego, który z punktu widzenia konsumenta jest najgorszą formą zabezpieczenia.

Jedną z cech charakterystycznych dobrego kredytu samochodowego jest to, że bank nie nakłada na klienta obowiązku wykupienia ubezpieczeń, które w znaczący sposób wpływają na zawyżenie kosztów takiego produktu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji trzeba przeanalizować wiele dostępnych na rynku propozycji, posiłkując się przy tej okazji rozmaitymi rankingami oraz porównaniami. W ostateczności można też zwrócić się o pomoc do finansowego doradcy.

Każdy samochód wymaga raz na jakiś czas żeby pojechac nim do serwisu. Dobrze jest mieć zaufanego mechanika, który w razie potrzeby fachowo zajmie się naszym autem. My w Szczecinie korzystamy z jednego z bardziej solidnych warsztatów samochodowych na Wernyhory 17 – Wymiana tarcz hamulcowych Szczecin


Zawarte tagi:

Leave a Reply

*