Praca. Jak znaleźć pracę. > biznes > Kredyty mieszkaniowe na umowę o pracę

Kredyty mieszkaniowe na umowę o pracę

Opublikowane January 22, 2011


Banki w Polsce najchętniej dają kredyty mieszkaniowe dla osób, które mają pracę i to w dodatku umowę na czas nie określony. Oczywiście musi to także być praca z dużymi zarobkami żeby spełniać wymogi zdolności kredytowej.

Musimy także wziąć pod uwagę to , że niedawno weszła w życie rekomendacja T, którą uchwalił nasz rząd i jeśli chcemy brać kredyty mieszkaniowe we frankach to możemy mieć poważnie niższą zdolność kredytową niż przy kredycie w naszej rodzimej walucie. Jeśli nasza zdolność kredytowa nie jest wystarczająca to pozostają nam tylko pożyczki pozabankowe bez zdolności kredytowej (Finansum.pl). Jest w tym sens dla naszego państwa ponieważ przy kredytach w obcej walucie nasza gospodarka nie ma z tego nic, a przy kredytach w walucie polskiej nasze banki zarabiają więcej. W każdym razie dzisiaj banki o wiele bardziej rygorystycznie podchodzą do sprawy kredytów mieszkaniowych i innych produktów finansowych dotyczących pożyczek pieniężnych. Musimy także pamiętać, że ciągle jest tak zwany kryzys i nie jest tak dobrze z gospodarką zarówno Polską jak i światową.

Wiadomo przecież, że zła kondycja gospodarki światowej ma także duże odzwierciedlenie w tym co się dzieje z naszymi finansami. Im na zachodzi gorzej z pieniędzmi tym mniej kupują naszych produktów i tym mniej u nas inwestują. Mniejsza sprzedaż to mniejsza wytwórczość, a to niesie z kolei za sobą zmniejszanie zatrudnienia. Dlatego nie ma się co dziwić, że dzisiaj nie wystarczy już taka sama umowa o pracę jak jeszcze 5 lat temu żeby można było liczyć na szybki i tani kredyt mieszkaniowy.


Zawarte tagi:

Leave a Reply

*