Praca. Jak znaleźć pracę. > biznes > Tanie domy kanadyjskie – praca na budowie

Tanie domy kanadyjskie – praca na budowie

Opublikowane September 22, 2010


Budowa domu do najtańszych nie należy. Większość osób decyduje się na zakup działki i stawianie domu murowanego, podczas gdy triumfy ostatnimi czasy święcą tanie domy kanadyjskie, czyli takie, gdzie konstrukcja szkieletowa wykonana jest z drewna.

Dlatego też kanadyjki (Domykanadyjskie.szczecin.pl) to po prostu domy drewniane, wokół których nadal panuje bardzo wiele stereotypów. Polacy nadal nie wierzą w to co udowodnione przez lata praktyki, lubią sprawdzone metody i rzadko decydują się na stawianie domu kanadyjskiego. Tym bardziej, że cena za metr kwadratowy takowego domu drewnianego jest porównywalna z tym budowanym w tradycyjnej technologii. Tym samym nie ma nawet zachęty finansowej, co by się na takie przedsięwzięcie decydować. Wprawdzie w chwili obecnej więcej niż jeszcze na początku roku osób podejmuje decyzję o budowie domu, często także wybierając system szkieletowy, ale jest to tendencja tymczasowa.

Została ona spowodowana nie zwiększeniem się popularności domów kanadyjskich, ale wprowadzeniem od stycznia wyższego VAT-u, do tego także chęcią zniesienia zniżek na większe domu (te ponad 300 m2). Oczywiście wyższy VAT wpłynie nie tak znowu znacznie na koszty budowy domu, bo przecież kilka tysięcy więcej przy sumach tak ogromnych to nie tak znowu wiele. Trzeba liczyć się z tym, że ceny materiałów budowlanych z pewnością podskoczą do góry, a tym samym i mieszkania, czy budowa domu wyjdzie nas drożej niż teraz. Dlatego nie ma co się dziwić, ze tyle osób właśnie teraz zaczyna budowę swojego wymarzonego domu kanadyjskiego lub murowanego.


Zawarte tagi:

Comments (1)

 

  1. Domy kanadyjskie - opinie says:

    Tak się składa, że od trzech lat mieszkam w typowym domu kanadyjskim. Jedno co mogę powiedzieć to, że jestem zadowolony. Póki co dom jest w idealnym stanie. Najbardziej cenię sobie naprawdę śmiesznie niskie koszty za ogrzewanie w zimie. Jak porównuję to do znajomych co mają domy w technologi tradycyjnej to śmiech na sali.

Leave a Reply

*