Zastanawiając się nad tym, skąd pozyskać środki potrzebne na zakup samochodu pierwszą rzeczą, która zwykle przychodzi nam do głowy jest kredyt. Obecnie skorzystać możemy ze specjalnych kredytów samochodowych. Zastanówmy się jednak nad tym czy rzeczywiście w każdej sytuacji korzystanie z nich jest uzasadnione. Trzeba w tym momencie mieć na uwadze po pierwsze – swoje potrzeby, a po drugie – preferencje banków.

Co zatem banki preferują? Nie da się ukryć, że najchętniej pożyczają pieniądze na nowe auta lub te względnie nowe (trzy-, maksymalnie czteroletnie). Są wówczas skłonne zaproponować korzystniejsze warunki umowy na kredyt samochodowy na oświadczenie dla firm. Jeżeli jeszcze zdecydujemy się na wniesienie wysokiego wkładu własnego, możemy negocjować wysokość oprocentowania, dzięki czemu nasz kredyt będzie tańszy. Wynika to z faktu, iż nowy pojazd jest na tyle wartościowy, że stanowi dobre zabezpieczenie zobowiązania. Jeśli natomiast nosimy się z zamiarem kupienia samochodu używanego, opisywany kredyt niekoniecznie okaże się dla nas korzystny. Na pewno będzie wymagany od nas wysoki wkład własny – w niektórych bankach nawet i na poziomie 50 procent.

Dodatkowo w rachubę wejdą tutaj liczniejsze zabezpieczenia – czy choćby z tego względu opłaca się nam pożyczenie kilku tysięcy złotych w ramach kredytu samochodowego? Można mieć co do tego poważne wątpliwości, nie mniej jednak każdy z nas musi rozważyć tego typu kwestie we własnym zakresie. Autokredyt nie jest bowiem jedynym sposobem na sfinansowanie zakupu pojazdu, są też inne rozwiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*