Bycie Kobietą Idealną, ideałem, nie jest rzeczą łatwą. Trzeba na każdym kroku stawiać czoła ludziom, którzy nie tylko Cię nie rozumieją, ale i potępiają, patrzą się na Ciebie z zawiścią. Bycie ideałem nie jest wcale przyjemne. Bowiem od Kobiety Idealnej zawsze będzie oczekiwać się więcej niż od każdej innej niewiasty. Ona musi spełaniać wszystkie kryteria – od bycia piękną, po bycie mądrą. Nie tylko musi wspaniale wyglądać, miło się uśmiechać, powinna być do tego uczynna, powinna pomagać biednym, bo ma przecież tak wiele. Musi umieć porozmawiać ze wszystkimi i o wszystkim. Bo to jest przecież chodzący ideał.

Od ideału wymagamy tak wiele, że nic dziwnego, że nikt ów ideałem stać się nie może. Jeden chce by Kobieta Idealna była blondynką, drugi wymarzył sobie brunetkę, trzeci rudą. Kolejny chce by miała krótkie włosy, następny, by czesała się w kucyk lub zainwestowała w powiększanie piersi. Wymiary powinna też mieć różne, a bo to biust za mały, a bo to za duży, za niska, za wysoka, za chuda, bo nie ma za co złapać, za gruba, bo brzuszek jej widać, tłuszczyk ze spodni wychodzi.

Powinna umieć jeździć na nartach, pływać, lubić skakać ze spadochronem. Jej życie musi być ciągłym wyzwaniem, albo nie powinna być domatorką. Wszystkich wymagań co do wyglądu, usposobienia, charakteru, inteligencji, nikt spełnić nie może. Kobieta Idealna jest ideałem, do ktorego dążymy, jednakże którego osiągnąć nie możemy. Być ideałem dla jednej osoby to bowiem co innego niż być ideałem dla wszystkich. A zgodnie ze starym przysłowiem – jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*