Pobieranie muzyki z internetu weszło już do kanonu codziennych zwyczajów czy czynności większości obywateli świata, nie tylko Polski. Oczywiście istnieją jeszcze tacy, którzy kupują oryginalne albumy, ale kogo jest więcej? W internecie można znaleźć każdą muzykę, a takiego wykonawcę jak np. Armin Van Buuren to po prostu widać na każdym portalu muzycznym.

Dlaczego pobieranie muzyki mp3  z  internetu jest tak popularne? W naszym kraju na pewno dlatego, że nie każdego a raczej mało kogo stać na oryginalne albumy z muzyką. Płytki CD są drogie, nie tylko zagraniczne, ale też polskie. Wykonawcy denerwują się, że się ich okrada czy łamię się ich prawa autorskie. Po części mają rację. Ale niekiedy zdarza się, że niektórzy najpierw pobieraj,ą sobie mp3 z internetu, żeby przesłuchać album i dopiero potem decydują się  na  kupno oryginalnego kompaktu, aby wesprzeć wykonawce finansowo czy w ten sposób docenić jego pracą. Jeżeli pojedyncze mp3 nie spodobają się,  oryginału się nie kupi –  prosta sprawa.
Szczególnie  głośno krzyczy jeden polski wokalista. Nazywa osoby, które pobierają jego muzykę z internetu złodziejami, a nawet gorzej. Szkoda tylko, że do tej pory nie uświadomił sobie, że słuchają go głównie  młode osoby, które często  nie mają pieniędzy na porządne buty a co dopiero na oryginalny i drogi album.

Szkoda też, że ta właśnie osoba wypuszcza na rynek coraz słabsze utwory. Może gdyby wykonywał dalej dobrą muzykę, nie mógłby narzekać na słabą sprzedaż, bo ludzie w dowód wdzięczności kupowaliby jego płyty. A tak wydaje byle co, więc i byle co sprzedaje i ma byle  jakie dochody a pobieranie muzyki kwitnie. Na pewno nie można powiedzieć o tym, że słabą muzykę robi Armin Van Buuren znany z forum muzycznego jednak jego utwory po prostu królują w serwisach z darmowymi mp3 i muzyką klubową.

Poza tym jeśli ktoś zabezpiecza swoje albumy przed przerabianiem na mp3, to jaką może mieć sprzedaż?

Dj-e weselni w Szczecinie zastanawiają się czy można na weselach puszczać muzykę prosto z internetu? Na pewno można jeśli wszystko potem będzie zgłoszone do ZAIKS i opłacone zgodnie z przepisami.

armin van buuren

Zobacz jaką muzykę oferuje tani i dobry  Dj weselny Szczecin – Weselko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*