Masz oszczędności, które chcesz gdzieś zainwestować? Zastanów się jak wielkie ryzyko jesteś gotów podjąć? Czy zamierzasz założyć lokatę w banku i mieć możliwość wybrania pieniędzy w  każdej chwili? Jeśli tak, to wiedz, że musisz liczyć się z niewielkimi zyskami.

Banki nie podnoszą oprocentowania na lokatach, a stopy procentowe już po raz kolejny poszły w górę. Niekiedy po prostu nie opłaca się zamrażać gotówki w banku. Tymczasem najlepsze inwestycje stoją przed tymi, którzy mają pieniądze otworem. Trzeba mieć jednak coś z hazardzisty, żeby podjąć wyzwanie. Mowa oczywiście o giełdzie, tudzież czymś co określa się mianem rynek walutowy FOREX (Kredyty bez bik). Pośrednim rozwiązaniem są lokaty strukturyzowane, gdzie część kapitału jest chroniona, w razie wpadki można liczyć na zwrot danej kwoty, niestety zazwyczaj także nie całości. Oczywiście na giełdzie trzeba się znać, żeby inwestować.

Najlepiej swoją przygodę z giełdą rozpocząć od wyspecjalizowanych doradców, firm maklerskich. Oni to z pewnością za zysk z zarobionej kwoty dobrze zaopiekują się powierzonymi im środkami. A swoich sił można zawsze spróbować w grach online, traktując je jako naukę. Wówczas inwestuje się fikcyjne pieniądze, wszystko jednak odbywa się tak samo jak w rzeczywistości. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że nie można stracić prawdziwych pieniędzy. Chcąc szybko zarobić trzeba liczyć się z możliwością straty funduszy. Dlatego też niewiele osób decyduje się na giełdę. Większość Polaków preferuje bezpieczne, choć zdecydowanie mniej opłacalne lokaty bankowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*