Żaluzje to jedne z najczęściej stosowanych osłon okiennych. Stanowią alternatywę nie tylko dla zasłon i firanek, ale również dla rolet. W sprzedaży są dostępne w bardzo szerokiej gamie produktów (m. in. rolety rzymskie lub verticale), co umożliwia ich dostosowanie do konkretnych potrzeb. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy przekładających się na walory użytkowe. 

Przede wszystkim materiał

Jakość żaluzji jest uzależniona od bardzo wielu czynników – przede wszystkim od materiału, z którego osłony zostały wykonane. Ma to również niebagatelne znaczenie, jeśli chodzi o przepuszczalność światła – jeden materiał przepuszcza promienie słoneczne w większym, inny zaś w mniejszym stopniu. W tym zakresie do wyboru jest kilka opcji. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się żaluzje aluminiowe – specjaliści zwracają zresztą uwagę na liczne ich zalety. Odznaczają się one bardzo dobrą trwałością, a oprócz tego doskonale chronią przed słońcem – w tym względzie są najbardziej skuteczne ze wszystkich modeli dostępnych w sprzedaży.

Tanie i naprawdę praktyczne zasłony do okien to oczywiście plisy

Żaluzje wykonywane są również z PCV – generalnie rzecz biorąc, jest to trwały i wytrzymały materiał, aczkolwiek nie najlepiej znosi on silne nasłonecznienie. Na brak powodzenia nie mogą narzekać także i drewniane żaluzje. Są one cenione w głównej mierze za wysokie walory estetyczne. Trzeba jednakże pamiętać o tym, że pod wpływem promieni słonecznych drewno zmienia kolor i odkształca się. Poza tym nie lubi wilgoci, dlatego też drewniane żaluzje nie nadają się do montowania we wszystkich pomieszczeniach – zakładanie ich np. w kuchni czy łazience nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem.

Szerokość lameli

Niezmiernie istotnym aspektem przekładającym się na jakość żaluzji jest szerokość lameli. Obowiązuje tutaj zasada, że im ta szerokość jest mniejsza, tym wyższa jest jakość produktu. Wpływa to również i na cenę, ponieważ im węższe są lamele, tym więcej trzeba ich zastosować do wyprodukowania żaluzji – logiczne więc zatem w tym układzie jest to, że cena automatycznie idzie w górę.

Dzisiejsze rolety okienne to naprawdę fajne zasłony, prawdziwe dzieła sztuki

Mieszkam na obrzeżach miasta. Niby zadupie, ale nie bójcie nic bo tu też dociera darmowe mp3 i muzyka. No może nie tyle na obrzeżach, bo te są jednak trochę dalej, ale w takim miejscu, z którego do centrum można dostać się dość szybko, a panuje tu cisza i spokój.Lubiłam tą moją okolicę i to bardzo. Wszystko się zmieniło, kiedy w pobliżu zaczęły wyrastać, niczym grzyby po deszczu, domki. Kończyła się moja era maksymalnej prywatności. Obok mnie ktoś zamieszkał i tez lubił darmowe mp3. Kiedyś latem moim ogrodowym strojem były tylko figi, a teraz niestety jest to cały strój. Po domu już też nie sama bielizna, bo moje okna zaczęły sąsiadować z sąsiedzkimi. Wieczorami musiałam się pilnować, żeby nie zapomnieć opuścić rolet. Bardzo mi nie odpowiadało to, że nie mam dawnej prywatności.

Ale najgorsze było dopiero przede mną. Za sąsiada miałam małżeństwo z dorastającym synem. Chłopak od początku wydawał się pożerać mnie wzrokiem. Wiedziałam, że będą z nim jeszcze jakieś kłopoty i nie myliłam się. Otóż ten młodzieniec zaczął podkradać mi srtingi ze sznurka z bielizną. Od jakiegoś czasu widziałam, że mam ich co raz mniej. Ale dopiero, kiedy go przyłapałam na gorącym uczynku, to sprawa się zakończyła. Młodzieniec rośnie, więc pewnie odkradanie bielizny to dopiero początek moich kłopotów z nim.

Teraz jednak mam już nowe rolety okienne i nie pozwalam żeby mnie podglądano. Mieszkam w Szczecinie i znalazłam super firmę, która montuje tanie i modne rolety. Polecam wszystkim – tanie i modne rolety Szczecin

https://www.domdobrejenergii.pl/plisy-rolety-zaluzje/

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*