Początki w zdecydowanej większości przypadków moglibyśmy zaliczyć do najtrudniejszych. Bez znaczenia jest to, co przychodzi nam robić, gdyż bez doświadczenia potrafi być naprawdę ciężko.

Otworzenie własnej działalności gospodarczej to nie tylko podpisanie i złożenie kilku dokumentów. Stoi za tym zdecydowanie więcej pracy, aniżeli mogłoby się to nam początkowo wydawać. Przede wszystkim zazwyczaj jednym z większych problemów jest sama kwestia sfinansowania tegoż przedsięwzięcia. Bywa bowiem tak, że sama dotacja okazuje się być niewystarczająca. Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim nie możemy od razu stawiać się na przegranej pozycji, uznając przy tym, że lepiej odpuścić.

Nic takiego! Będąc pewnym swojego przedsięwzięcia możemy udać się do banku po stosowne kredyty na rozpoczęcie działalności. W przypadku posiadania porządnie sporządzonego biznesplanu – ten powinien zostać nam przydzielony. Musimy również pamiętać, że kredyt gotówkowy udzielić może nam kilka banków. Kiedy w jednym zostaniemy odrzuceni – spróbować można w innym. To nic nie kosztuje oprócz posiadanego przez nas czasu. Każdy bank działa przecież w sposób autonomiczny, także poprzednie decyzje nie mają znaczenia.

Nasze kochane polskie banki rządzą się jednak swoimi prawami i najczęściej każda placówka to jest dosłownie państwo w państwie. Z każdym trzeba negocjować indywidualnie i liczyć na to, że trafią nasze argumenty i wyniki finansowe do zatrudnianych tam analityków finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*