Kredyt samochodowy to oferta adresowana do osób poszukujących sposobu na sfinansowanie zakupu auta. W dzisiejszych czasach posiadanie własnych czterech kółek nie jest już oznaką jakiegoś wielkiego bogactwa (oczywiście, wiele zależy w tym momencie od marki), a całkiem dobry, używany pojazd można kupić za przyzwoite pieniądze. Kredyt samochodowy na najlepszych warunkach stanowi niejako odpowiedź na potrzeby rynku.

Udzielany jest na nowe auta oraz na te pochodzące z rynku wtórnego. Maksymalny okres kredytowania wynosi osiem lat, chociaż górna granica w tym zakresie to indywidualna sprawa każdego banku. Poza tym uzależniona jest również od wielu czynników, w głównej mierze od wieku auta. Na skorzystanie z opcji maksymalnej liczyć mogą tylko ci, którzy kupują nowe lub względnie nowe samochody. Im starszy jest natomiast przedmiot umowy kredytowej, tym bardziej skraca się czas spłaty zobowiązania. Decyzja o przyznaniu kredytu jest podejmowana przez banki w oparciu o rozmaite przesłanki. W pierwszej kolejności liczy się rzecz jasna zdolność kredytowa wnioskodawcy, ale banki dużą wagę przywiązują także i do samego samochodu. Od danych na jego temat zależy bowiem nie tylko długość okresu kredytowania, ale również i warunki umowy.

Stosownie do pewnych parametrów bank dobiera ilość i rodzaj zabezpieczeń, które znajdują przełożenie na całkowity koszt zobowiązania. Warunki umów w poszczególnych bankach są zróżnicowane, dlatego też konieczna jest analiza ofert przed podjęciem decyzji, z której spośród nich zamierza się skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*