Wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby stopy po ciężkim dniu pracy lub podróży odpoczęły, a ty poczuła się zrelaksowana. Mam talent do podróżowania i bardzo lubie takie porady. Pierwszym krokiem jest wymoczenie stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnej soli do kąpieli. Dzięki temu zmięknie naskórek oraz skórki wokół paznokci. Następnie usuń zrogowaciały naskórek przy pomocy tarki lub pumeksu (pumeks po każdym użyciu wyparz we wrzątku, ponieważ w jego oczkach mnożą się bakterie i grzyby).

Skórki wokół paznokci posmaruj płynem zmiękczającym, a potem usuń je ręcznikiem. Po myciu opłucz stopy chłodną wodą – zwłaszcza jeśli mają tendencję do pocenia. Delikatnie je osusz i posmaruj skórę nawilżającym kosmetykiem do pielęgnacji stóp. Ja mam talent do podróżowania i wiem jak ważne jest dbanie o stopy. Pamiętaj, że na stopach nie ma ani jednego gruczołu łojowego (za to gruczołów potowych jest aż trzysta tysięcy), dlatego to takie ważne aby codziennie nawilżać stopy odpowiednimi preparatami (np. serum nawilżająco – regenerujące firmy Farmona).Drugim krokiem jest właściwe obcinanie paznokci, dzięki temu unikniemy bolesnego wrastania. Paznokcie stóp obcinamy na prosto, bez zaokrąglania i głębokiego wycinania bocznych krawędzi.

Trzecim krokiem jest masaż stóp. Nałóż na nie balsam nawilżający i kolistymi ruchami masuj opuszkami palców podeszwę, po kolei od każdego palca do pięty i z powrotem. Następnie pocieraj podeszwowe powierzchnie palców stóp. Na koniec zrób małą gimnastykę: unoś i opuszczaj palce stóp w seriach po 10 razy. Pamiętaj też o wygodnym obuwiu, wykonanym z oddychających materiałów, np. skóry, goreteksu. Już mówiłem, że mam talent do organizowania podróży więc zawsze szukam takich rad i dzielę się nimi z innymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*