Planując zakup nowego auta osobowego, odwiedzamy salony samochodowe. Jeżeli natomiast myślimy o pojeździe pochodzącym z rynku wtórnego, składamy wizytę w co najmniej kilku komisach. Wcale nie musimy dysponować odpowiednią ilością gotówki – często jest tak, że jej nie mamy, dlatego też posiłkujemy się kredytem samochodowym. Nabywając auto w jednym ze wspomnianych powyżej miejsc, możemy tam właśnie załatwić wszelakie formalności związane z kredytem.

Zerknij jeszcze tutaj i znajdź kredyt samochodowy w internecie bez zaświadczeń o zarobkach i dochodach.

To pozwoli nam zaoszczędzić sporo czasu, co jest nie bez znaczenia w przypadku tych osób, które z jakich względów nie są w stanie czekać nie wiadomo jak długo na zakończenie wszystkich procedur. Z tym natomiast trzeba się liczyć, idąc bezpośrednio do banku po wspomniany kredyt. W salonie czy w komisie zakupy na raty są o tyle ułatwione, że już tego samego dnia możemy wyjechać na ulice naszym nabytkiem. O czym jednak koniecznie należy w tym momencie pamiętać? Przede wszystkim o tym, że wymieniane tu placówki są pośrednikami pomiędzy nami i bankami. Pośrednik zaś też coś chce na tej transakcji zarobić. Musimy więc za wygodę zapłacić.

Do kredytu doliczona zostanie dodatkowa prowizja. Dużym minusem jest również to, że nie mamy prawa wyboru, jeśli chodzi o bank. Komis czy salon ma podpisaną umowę z konkretnym bankiem, więc chcąc nie chcąc, musimy na jego warunki przystać. Czasami zatem kredyt załatwiany bezpośrednio w banku może się okazać korzystniejszy – nie jest to rzecz jasna regułą, aczkolwiek zawsze warto to sprawdzić i porównać oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*