Prowadzenie działalności gospodarczej w naszym kraju to ciężki kawałek chleba. Obowiązujące przepisy dość często nie ułatwiają życia przedsiębiorcom – a wręcz przeciwnie, są niczym kłody rzucane im pod nogi.

Dopatrzyć się tutaj też można wielu absurdów, z których korzyści czerpie tylko i wyłącznie skarb państwa. Znakomitym przykładem może być w tym momencie sytuacja, kiedy ktoś pracuje na etacie i jednocześnie prowadzi swoją firmę. W jednym i w drugim przypadku jest zobowiązany do płacenia składki na ubezpieczenie zdrowotne. Wynika to z ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Czy to oznacza, że takie osoby mają zapewnioną lepszą opiekę zdrowotną?

Czy mają dostęp do większej ilości specjalistów? To oczywiście retoryczne pytania, ponieważ każdy wie doskonale jak to wygląda w praktyce. Podwójna składka wcale nie gwarantuje poprawy jakości usług w zakresie opieki zdrowotnej, dla przedsiębiorcy niczego to w ogóle zmienia. Państwo natomiast świetnie na tym zarabia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*