Sektor bankowy jest dla inwestorów niezwykle opłacalnym kąskiem. Potwierdzenia tych słów szukać możemy w pojawiających się, jak grzyby po deszczu, firmach oferujących kredyty na coraz to korzystniejszych warunkach.

Co prawda tych korzyści raczej nie upatrywałbym w kwestiach ściśle związanych z oprocentowaniem kredytu, a jedynie w warunkach jego przyznawania. W takich firmach o kredyt ubiegać może się każdy i zdecydowana większość osób aplikujących go po prostu otrzyma. Zapewne osoby decydujące się na pożyczki pozabankowe i tak zwane chwilówki pozabankowe bez sprawdzania bik mają ku temu odpowiednie powody. Być może niektórzy nie przepadają za tą sporą ilością formalności, przez jakie to trzeba przejść w banku, nim wreszcie przyjdzie nam otrzymać decyzję. Zdecydowana większość osób decyduje się jednak na takie wyjście ze względu na to, że jest to pożyczka na dowód i tak właściwie tylko ten dokument potwierdzający naszą tożsamość jest potrzebny do jej zaciągnięcia. W tym momencie pojawia się refleksja tycząca się tego, byśmy naprawdę strzegli naszych dokumentów osobistych. Przez nasze gapiostwo możemy bowiem wpakować się w niezłe finansowe tarapaty.

Znane są niestety przypadki, kiedy złodziej zaciągał olbrzymie kredyty na konto poszkodowanego, sąd zaś w takich przypadkach niejednokrotnie przyznawał rację firmie, w której zobowiązanie to zostało zawarte. Dlatego tak ważne jest żebyśmy zawsze odbierali listy polecone i z pozoru nie dotyczące nas wezwania do zapłaty. Jeśli w odpowiednim terminie zareagujemy i nie pokpimy sprawy to oczywiście wszystko jest do odkręcenia. Pamiętajmy, że jeśli przyjdzie do nas jakiś nakaz zapłaty i nawet nie wiemy za co to jest to nie wolno nam tego zlekceważyć bo mamy tylko dwa tygodnie na złożenie odwołania. Po tym terminie klamka zapada nie odwracalnie i nikt nie będzie nam już w stanie pomóc, a wszystko co jest na nakazie do zapłacenia będziemy musieli zapłacić bo jak nie to czeka nas wizyta komornika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*