Trzymanie oszczędności na zwykłych kontach bankowych to najzwyczajniejsze marnotrawstwo. Niestety jednak niektórzy nadal korzystają z właśnie takiej formy oferowanej im przez banki.

Dużo lepszym wyjściem w tej sytuacji byłaby choćby i najgorsza lokata, gdyż uważam, że oprocentowanie na niej będzie zdecydowanie wyższe, aniżeli to zaoferowane nam przez bank na zwykłym rachunku oszczędnościowym. Najprawdopodobniej nie dopadnie nas nawet podatek Belki, a to wszystko ze względu na łączną sumę posiadanych przez nas środków. Poza tym lokata jest wyjściem praktycznie w stu procentach pewnym. Nie musimy martwić się o jakikolwiek czynnik ryzyka, gdyż ten prawie w stu procentach nie istnieje.

Pewnie moglibyśmy założyć, że bank może splajtować, jednakże wypadki takie zdarzają się niezwykle rzadko, a my musielibyśmy okazać się niesamowitymi pechowcami. Myślę, że jednak i w tej sytuacji dalibyśmy w jakiś sposób radę zaradzić również i tej kwestii. Trochę bardziej ryzykowną opcją będą z nazwy proste i tanie  pożyczki pozabankowe bez bik dla zadłużonych. Nie my będziemy je pobierać, jednak pomożemy tym, którzy to takiej pożyczki potrzebują. Trzeba przyznać, że oprocentowanie jest tutaj całkiem interesujące – na pewno dużo wyższe, aniżeli ma to miejsce w przypadku jakiejkolwiek lokaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*