Każdy kto lubi podróżować zdaje sobie sprawę z tego jak bardzo ma znaczenie samochód jakim udajemy się na wyprawę. Samochody to nieodłączny element każdego zmotoryzowanego podróżnika i trzeba zawsze odpowiednio przygotować każde auto zanim zdecydujemy się wybrać na naszą wymarzoną wycieczkę. Ja mam taki zwyczaj, że za każdym razem, gdy gdzieś jadę to zostawiam samochód na warsztacie w celu sprawdzenia jego stanu technicznego.

Będę apelował do wszystkich podróżników, aby dbali o swoje samochody zawsze, ale szczególnie wtedy, gdy szykują im się zmotoryzowane wczasy. Czasem widzę jakie samochody jeżdżą po naszych pseudo autostradach i zauważam, że rodzimi turyści nie do końca przejmują się autami, którymi podróżują. Dużo lepiej przedstawia się sytuacja za naszą zachodnią granicą. Samochody naszych sąsiadów są po pierwsze nowsze oraz bardziej zadbane i lepsze.

W dużo lepszym stanie są tam także drogi i dzięki temu samochody nie zużywają się w tak szybkim tempie jak u nas. Pomimo tego, że jest tam ogólnie lepiej to nie wydają oni tyle pieniędzy na swoje zepsute samochody co u nas. Mają lepsze paliwo, lepsze akcesoria i co najważniejsze sieć autostrad dzięki czemu przemierzają wielkie odległości swoimi samochodami w o wiele mniejszym czasie niż podróżnicy w naszym kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*