Niestety bardzo często przychodzi nam się spotkać z sytuacją, kiedy to poszczególne osoby nie mają jakichkolwiek oszczędności. Dlaczego jest tak, a nie inaczej?

Przede wszystkim problemu upatrywałbym najpierw w nas samych, a dopiero później choćby w niskich zarobkach. Zazwyczaj bowiem jest tak, że nie potrafimy planować wydatków, co często wiąże się z życiem na kredyt. Niestety w naszym kraju utarła się niezbyt ekonomiczna tradycja polegająca na pokazaniu się za wszelką cenę. Śmiało można rzec, że jest to swojego rodzaju podatek od głupoty. Osobiście jestem zdania, że lepiej jest wyprawić jakąś uroczystość trochę skromniej, jednak nie wpędzając się przy tym w tarapaty finansowe.

Pożyczka zaciągana przez małżeństwa na wesela nie jest w dzisiejszych czasach czymś nowym. Niektórzy nawet korzystają z takich rozwiązań jak social lending (Gold-factory.net). Rozpoczęcie nowego rozdziału w życiu z całkiem sporym kredytem raczej nie jest czymś przyjemnym, wobec tego zalecałbym unikać takich sytuacji. Nie twierdzę, że piękne uroczystości ładnie nie wyglądają, aczkolwiek musimy przekładać siły na zamiary, a nie za wszelką cenę pokazywać „jacy to my nie jesteśmy”. Na szczęście jednak młodsze osoby coraz częściej zaczynają dostrzegać tą zależność i przychodzi im iść dobrą drogą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*