Wieczne wynajmowanie mieszkania nie ma większego sensu, patrząc na to pod kątem ekonomicznym. Tak właściwie nie zyskujemy na tym nic oprócz tego, że mamy gdzie mieszkać.

Na krótką metę takie rozwiązanie może i do najgorszych nie należy, jednakże w przypadku szerszej perspektywy niestety nie jest ono również specjalnie polecane.

Dużo lepszym rozwiązaniem będzie w tej sytuacji kredyty hipoteczne zaciągnięte w celu zakupu własnych czterech ścian. Warto znaleźć tani kredyt na mieszkanie.  Zapewne wiele osób w tym momencie podniesie raban, że takie właśnie rozwiązanie zwiąże nas z bankiem na długie lata. Ponadto oddać będziemy musieli zdecydowanie więcej, aniżeli to przyszło nam pożyczyć. Owszem, to wszystko prawda, jednakże zwrócić powinniśmy również uwagę na pozytywną stronę.

Mianowicie wreszcie będziemy mogli w pewien sposób poczuć się „na swoim”. Co prawda w stu procentach nasze to mieszkanie stanie się dopiero po kilkunastu/kilkudziesięciu latach, kiedy to przyjdzie nam wpłacić ostatnią ratę, jednak w mojej opinii i tak gra ta jest warta świeczki. Przynajmniej uda nam się zapewnić sobie samym spokojną starość, we własnym mieszkaniu bez zmartwień, że ktoś może nas z niego wyrzucić z różnych względów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*