Kredyt samochodowy jest zobowiązaniem przeważnie na kilka lat. W tym czasie trzeba systematycznie spłacać raty, które w mniejszym lub większym stopniu obciążają domowy budżet. Dlatego też ważne jest to, aby kredyt wybrać dobrze – musi być on dopasowany do naszych możliwości finansowych. Na rynku dostępnych jest wiele ofert.

Proste ich porównanie nie jest jednak wcale tak oczywistą sprawą, jak mogłoby się wydawać. Są one zróżnicowane z uwagi chociażby na to, że poszczególne banki nie rozkładają kosztów kredytu na te same elementy takie jak prowizja, oprocentowanie czy ubezpieczenia. Powinniśmy wiedzieć, czego szukamy. Musimy zatem odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań – chcemy kupić samochód nowy czy używany, jaka kwotę możemy przeznaczyć na wkład własny, jaka waluta zobowiązania nas interesuje, preferujemy raty malejące czy równe i tym podobne. To wszystko pozwoli na znaczne zawężenie kręgu poszukiwań jeśli chodzi o kredyty samochodowe na auta nowe (Kredyty-samochodowe.pro). Ponadto domagajmy się od banku udzielenia nam szczegółowych informacji dotyczących oferty – bardzo ważna jest w tym momencie roczna rzeczywista stopa oprocentowania, ponieważ uwzględnia ona wszystkie koszty zobowiązania.

Obowiązkiem banku jest wyjaśnienie wszystkich interesujących nas kwestii. Przy wyborze oferty warto też skorzystać z kalkulatorów kredytowych dostępnych za darmo na wielu stronach internetowych. Narzędzia te pozwalają na wyliczenie najbardziej nas satysfakcjonującej raty. Ponadto pomagają także w ocenie zdolności kredytowej – wiemy zatem, czego w danym banku możemy się spodziewać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*