Najpiękniejsze chwile w „ciążowym stanie „ ? O tak . Gromadzenie wszystkich rzeczy dla dziecka .Wyprawka . Na szczęście i ku uciesze dzisiejszych mam minęły czasy gdy zakupy robiło się po narodzinach dziecka, a żeby dostac to co potrzeba to potrzebne były specjalne i dalekie podróże podczas ciąży. Teraz mama starannie spisuje na kartce listę potrzebnych gadżetów i powoli gromadzi je w domu, często już od ujrzenia dwóch kreseczek na teście ciążowym.

Tak zapewne jest też mniej boleśnie dla portfela chociaż nikt nie myśli o pieniądzach ,gdy ma przed oczami śliczną różową sukienkę i wyobraża sobie w niej swoją córeczkę. Nieważne, że to rozmiar 86, mniej więcej na roczek. Jak uniknąć niepotrzebnych wydatków, które wymogła na nas ciąża przebiegająca z problemami? Zatem jak wyżej pisałam lista jest nieoceniona. Ubranka w rozmiarach 56-62 –niekoniecznie te wyjściowe ponieważ to wygoda dziecka jest najważniejsza, a nie wygląd.

Pielęgnacja czyli pieluszki, kosmetyki, ręczniki, wanienka. Wózek, nad którym zawsze mamy mają najwięcej dylematu – jakie koła, czy nie będzie za ciężki. Tu najlepiej skorzystać z rady innych mam, które już były nieraz w ciąży i ich doświadczenia. Fotelik samochodowy to podstawa – zwykle też można go wpiąć do wózka. I oczywiście łóżeczko z całym wyposażeniem. Dylematów przy wyprawce jest co nie miara lecz mamy na to całe 9 miesięcy bo ciąż aprzecież trwa przez całe dziewięć miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*